У Міністерстві охорони здоров’я оновили стандарти надання медичної допомоги при COVID-19

фото: Укрінформ

Зокрема у міністерстві змінили критерії шпиталізації, визначення одужання та ступеню важкості перебігу захворювання.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час онлайн-конференції МОЗ “COVID-19 і первинка: виклики і дієві рішення”. За його словами,зміни до стандартів надання медичної допомоги внесли 24 жовтня.

Як розповів Ляшко, у стандарті оновили класифікацію захворювання за важкістю перебігу. Зокрема, рівень насиченості крові киснем, необхідний для визначення ступеню перебігу хвороби як середньої тяжкості, змінили з 93% до 92%.

Також уряд змінив критерії для шпиталізації хворих, зокрема, щодо частоти дихання (менше за 10 або більше за 30 на хвилину), насиченості крові киснем (менш як 92%) та наявності порушень свідомості. Також пацієнтів шпиталізуватимуть у випадку наявності низки супутніх захворювань, пише Суспільне.

При цьому новий стандарт передбачає зміни критеріїв одужання. Зокрема, відтепер пацієнта вважатимуть здоровим у разі, якщо він відповідає одному з наступних пунктів:

1) відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Тобто, не потрібно проводити

2) відсутність клінічних проявів ГРЗ протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу для ПЛР-тестування у разі, якщо воно підтвердило наявність захворювання.

3) відсутність клінічних проявів за умови отримання негативного результестування за методом ПЛА

“Ми чітко прописали, що всі ці три критерії є рівноцінними і для прийняття рішення про завершення амбулаторно-клінічного лікування може бути використаний будь-який з них”, – повідомив Ляшко.

За словами міністра, такі стандарти мають особливе значення для регіонів, де спостерігається високе навантаження лабораторій, що проводять ПЛР-тестування. При цьому він наголосив, що з цієї ж причини нема потреби робити тестування у разі, якщо

“Критерій про завершення амбулаторно клінічного лікування – не потрібен додатковий тест. Це зменшить навантаження і на наші лабораторні підрозділи, і це чітко прописано в нормативно-правовому акті. Якщо пройшло 10 днів з моменту появи симптомів, і 3 дні впродовж цього періоду симптомів не було, то людина не виділяє вірус і не може інфікувати інших людей. У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я навіть якщо ця людина була госпіталізована, дозволяється переводити цю людину до інших відділень”, – зазначив він.

Також Ляшко розповів, що Міністерство охорони здоров’я виділило 572 мільйони гривень для забезпечення стаціонарів киснем.

“Ми маємо 16 тисяч ліжок з підключеним киснем. До 1 листопада таких має стати на 17 тисяч більше”, – розповів міністр.

При цьому міністр наголосив, що навіть цієї кількості ліжок буде недостатньо у разі, якщо населення не дотримуватиметься протиепідемічних норм.