Китайці кажуть про неефективність своєї вакцини, а в Україні якраз зібралися її застосовувати

Китайські вакцини від коронавірусу не забезпечують високого рівня захисту від COVID-19, влада розглядає можливість суміщення різних вакцин, щоб підвищити їх ефективність, заявив директор Центру із контролю за захворюваннями Китаю Гао Фу, повідомляє Associated Press.

“Зараз формально обговорюється питання про те, чи повинні ми використовувати для процесу імунізації різні вакцини з різних технічних ліній”, – заявив Гао Фу.

Експерти вважають, що поєднання вакцин може підвищити ефективність захисту від вірусу. Наприклад, британські вчені вивчають можливість послідовної імунізації комбінацією вакцин Pfizer і AstraZeneca.

Нагадаємо, що в Україні можуть почати застосовувати китайську вакцину компанії Sinovac з наступного тижня. Україна уклала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини від Sinovac Biotech ще наприкінці минулого року. Але зареєстрували вакцину в Україні 9 березня.

Це вже третя дозволена до застосування в Україні вакцина. Раніше зареєстрували AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech. Досьє на вакцину CoronaVac наразі перебуває на розгляді Всесвітньої організації охорони здоров'я. Очікується, що на початку квітня ВООЗ оголосить своє рішення — схвалити її до використання чи ні.