“Є лише одна хвороба, при якій треба лежати”: лікар Комаровський розвінчав міф про ГРВІ

Євген Комаровський

Дуже часто відомий лікар Євген Комаровський розвінчує популярні міфи про застарілі методи лікування. Цього разу відомий телеведучий повідомив, що при будь-яких респіраторних захворюваннях лежачий режим дуже сильно впливає на обсяг дихального руху.

Про це лікар розповів на своєму YouTube-каналі.

“Коли неможливо лежати і дихати на повні груди – то ймовірність ускладнень, пов’язаних з недостатньою вентиляцією легенів досить велика. Тому основна рекомендація лікарів за всіма протоколами – постільний режим потрібен тільки тоді, коли немає ніяких інших можливостей його не дотримуватися”, – зазначив медик.

Сучасні лікарі світової практики рекомендують максимально уникати постільного режиму, якщо це можливо, додав Комаровський.

Він навів у приклад, як зараз навіть після операцій лікарі змушують пацієнта не залежуватися, а вставати, переміщатися, рухатися. Комаровський повідомив, що в ліжку лежати не треба, як, наприклад, змушують це робити бабусі дітей.

"Саме такі рекомендації дозволяють уникнути більшості ускладнень. Є тільки одна хвороба, при якій треба лежати - це дифтерія", - сказав Комаровський.