Який популярний продукт є “розсадником” коронавірусу – вчені переконалися

Вчені після проведених дослідів дійшли висновку, що популярний харчовий продукт, який можна легко придбати у супермаркетах, здатен виступати справжнім “розсадником” коронавірусу.

Як інформує “RZ” з посиланням на повідомлення спеціалізованого порталу Biorxiv. До такого висновку після дослідження прийшли китайські вчені.

Риба лосось – потенційний розсадник китайського коронавірусу Covid-19. Інфекція в її м’ясі може бути життєздатною понад вісім днів (все залежить від температурного режиму).

Вони стверджують, що при температурі + 25 градусів за шкалою Цельсія патоген на лососі залишається заразним протягом двох днів. Але при температурі +4 патоген може бути небезпечним вісім днів. Несприятливий фактор полягає в тому, що в рамках транспортування риби на прилавки супермаркету, на ринок або ж в ресторан найчастіше температура зберігання становить від 0 до +4 градусів. Відповідно, стверджують вчені, експортований або імпортований лосось може бути джерелом поширення китайського коронавірусу Covid-19.

На відміну від різноманітних овочів, фруктів і ягід рибу перевозять в умовах низьких температурних режимів, що і дає можливість вірусу зберігати життєздатність до восьми днів. Китайські дослідники порекомендували медикам розробити спеціальний протокол, який спрямований на усунення ризиків інфікування риби до того як вона надійде в продаж.