Госпіталі для ветеранів найближчим часом будуть дофінансовувати за програмою медичних гарантій

Лікарні, де надають допомогу ветеранам війни, найближчим часом будуть дофінансовувати за програмою медичних гарантій. Про це повідомила прес-служба МОЗ сьогодні, інформує Кореспондент. 

“Госпіталі ветеранів війни найближчим часом будуть дофінансовувати за програмою медичних гарантій”, – сказано в повідомленні. 

Йдеться про заклади охорони здоров’я, що надають комплексну медичну допомогу українським захисникам. 

Заступник голови МОЗ Ірина Микичак каже, що для забезпечення медичної допомоги українським захисникам в державі працюють 30 госпіталів ветеранів війни, розгорнуто 6517 ліжок різного профілю.

У 1-му кварталі 2020 року їхнє фінансування здійснювалося за цільовою медичною субвенцією.

 “А вже з 28 квітня обласні госпіталі, як і більшість установ охорони здоров’я, перетворилися на комунальні некомерційні підприємства й уклали угоди з НСЗУ на три квартали 2020 року на загальну суму 377 065 000 грн при мінімальній потребі 648 млн грн. Таким чином, госпіталі недоотримали в цього року майже 272 млн грн. Зараз Міністерство охорони здоров’я проводить активну роботу, щоб ліквідувати дефіцит. Отже, всі госпіталі зможуть підписати додаткові угоди для дофінансування за програмою медичних гарантій. Додаткове фінансування буде з липня 2020 року”, – сказала Микичак.

 За її словами, на наступному тижні в МОЗ запланована зустріч з керівниками українських шпиталів для ветеранів війни, де будуть обговорюватися шляхи поліпшення функціонування цих установ охорони здоров’я в 2020-2021 роках.