Гарячка, біль у м’язах і спині: в Україні вперше зареєстрували випадок віспи мавп

15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мав, яку до 2022 року фіксували у країнах Центральної та Західної Африки. Наразі більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку. 

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби, повідомляють у Міністерстві. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку. 

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни. Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться. 

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми. 

Симптоми захворювання, зокрема такі: гарячка, головний біль, біль у горлі, м'язах, спині,збільшені лімфатичні вузли, озноб, висип у вигляді пухирців.