Другий рік пандемії може перевершити перший за смертністю – ВООЗ

Другий рік пандемії COVID-19 може супроводжуватись підвищеним рівнем смертності від захворювання у низці країн, зокрема, в Індії.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, повідомляє The Guardian. За словами очільника організації, при цьому динаміка поширення захворювання в Індії викликає “величезну занепокоєність”.

Окрім того, він закликав розвинені країни відтермінувати вакцинацію дітей та передати вакцини нужденним країнам за механізмом COVAX.

"Я розумію, чому деякі країни хочуть вакцинувати своїх дітей і підлітків, але прямо зараз я закликаю їх переглянути своє рішення і замість цього здати вакцини COVAX", – заявив Гебреєсус.

Наприкінці квітня голова ВООЗ заявив про посилення темпів поширення COVID-19 та зростання рівня смертності через захворювання. За його словами, про це свідчать дані які надають уряди країн світу.

Як підкреслив посадовець, попри те, що у низці регіонів світу спостерігається зниження темпів поширення COVID-19, у деяких країнах ситуація лишається вкрай складною. В якості однієї з таких країн Гебреєсус назвав Індію.