“Дельта” — легша форма коронавірусу: імунолог про те, чи будуть в Україні посилювати карантин

Як зазначив імунолог Андрій Волянський в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24”, Україні зафіксовано два випадки нового штаму коронавірусу “Дельта”, який вважається в три рази заразнішим, ніж звичайний.

За словами Волянського поки ніякі спеціальні заходи в Україні не потрібні, оскільки у нас і в Росії абсолютно різна ситуація.

“В Україні значно більша кількість людей вже перехворіла. До того ж на сьогодні немає ніяких доказів того, що клінічно захворювання, викликане саме варіантом” Дельта “, протікає важче або з якимись явними особливостями. Якщо ми візьмемо Великобританію, у них була мінімальна кількість щоденних випадків захворювання на початку травня, близько двох тисяч. На сьогодні захворюваність зросла до 16 тисяч. Але при цьому не збільшується кількість летальних випадків. У Великобританії вакциновано однією дозою 60% населення. Тобто країна вакцинована, і тим не менше, кількість хворих різко зростає. Це говорить про те, що вакциновані не мають явного захисту проти цього варіанту. Але я повторюся, немає летальних випадків. Схоже на те, що це легша форма коронавірусу”, — сказав він.