Коронавірус “Дельта” із Росії: визначено, коли небезпечний штам може проявитися в Україні

Як повідомили у НАН України про проведене науковцями моделювання прогнозів розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні нова хвиля поширення коронавірусної хвороби COVID-19 може початися зі сходу країни.

За даними вчених, зареєстрована захворюваність у Європі наразі близька до рівня, який фіксується в Україні, а її зростання спостерігається у трьох країнах Європи: Російській Федерації, Великій Британії та Португалії – тоді як у решті країн епідемічна ситуація стрімко покращується (в Іспанії приріст пов’язаний з особливостями ведення статистики). На низьких рівнях зупинилося зниження захворюваності в Албанії та Молдові.

Як стало відомо у Росії дуже поширився штам «Дельта», якого вперше знайшли в Індії:

«З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені», - вважають вчені.

Вчені рекомендують взяти до уваги, що, з огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні. Віомо, що штам «Дельта», вперше знайдений в Індії, відомо, що він у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше знайдений у Великій Британії), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації.