Cтала відома дата повного переходу України на електронні лікарняні: “наказ уже підписаний”

Починаючи із червня по серпень медзаклади зможуть формувати як електронні лікарняні, так і видавати паперові листи непрацездатності.

Проте про повний перехід на електронну систему формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться вже з 1 вересня, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на сторінці в Facebook.

“Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня 2021 року. До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності”, – написав Ляшко.

За його словами, рішення про те, який вид документу видати, буде приймати лікар, відповідно до вимог МОЗ. І Тепер оформити листок непрацездатності оформити буде легше, оскільки

"Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний", - сказав Ляшко.

Ляшко також зазначив, що наказ, який регулюватиме це питання, підписаний і вже пройшов експертизу Мін'юсту.