Чи може передаватися коронавірус від вагітної до плоду?

Група міжнародних дослідників заявляє, що COVID-19 може передаватися від вагітної жінки до плоду.

Про це повідомляє керівник групи й доктор із паризького госпіталю ім. Антуана Беклера Даніеле Де Лука, передає “Укрінформ“.

“Ми виявили, що передача від матері плоду через плаценту можлива протягом останніх тижнів вагітності”, – стверджує він.

Як заявляють дослідники, на початку березня до лікарні ім. Антуана Беклера прибула вагітна жінка з коронавірусом. У неї за допомогою кесаревого розтину народився хлопчик.

За 24 години після появи на світ у дитини почалися з’являтися симптоми COVID-19 та аномалії у мозку. Проте, через три тижні новонароджений хлопчик самостійно майже повністю одужав, а за три місяці одужала і його мати.

За словами професора з Оксфордського університету Маріана Найта, серед тисяч новонароджених від жінок із коронавірусом, не більше 1% або 2% дали позитивний тест на захворювання.

Як впливає SARS-CoV-2 на організм вагітної жінки і плоду?

І без коронавірусу вагітність для багатьох жінок – це період страхів і сумнівів. А тепер ще додаються нові побоювання. Що буде, якщо вірусом заразиться мати? Наскільки захищена від інфекції в її утробі дитина? В якому стані будуть лікарні, коли прийде час народжувати? Як впоратися з малюком в умовах самоізоляції і локдауну? Чи допоможе держава в разі фінансових труднощів? На багато питань, які зараз хвилюють вагітних, немає однозначних відповідей.

Невідомо, як впливає SARS-CoV-2 на організм вагітної жінки і плоду. Адже цей коронавірус з’явився недавно, і емпіричних даних ще недостатньо. Зазвичай плід у материнській утробі надійно захищений плацентою від усіляких небезпек. Але вже були повідомлення про новонароджених з коронавірусною інфекцією, на щастя, безсимптомною. Деякі вчені-медики прямо говорять, що вплив коронавірусу ще не вивчено, тому робити висновки передчасно. Інші не бачать приводу для надмірного занепокоєння. Заспокійливі слова для батьків знайшов, зокрема, Ґеорґ-Крістіан Цінн (Georg-Christian Zinn), директор німецького Центру гігієни Bioscientia. “Як почуває себе дитина – це, зрозуміло, головне питання. І це дуже важлива відповідь, яка в нас зараз є: підлітки, можна сказати, майже всі у віці до 20 років проявляють дуже слабкі симптоми. Це також стосується і новонароджених. Тобто ризику немає “, – зазначив експерт в інтерв’ю медіакомпанії RTL.