Чи є ризик підхопити коронавірус у потязі? Вчені відповіли

фото: Lowcost Avia

Ризик заразитися коронавірусом під час подорожі у потязі складає від 0 до 10,3%, у середньому – 0,32%.

Дослідження проводили група вчених з Китаю та Великої Британії, а результати дослідження були опубліковані у виданні Clinical Infectious Diseases.

“COVID-19 має високий ризик передачі серед пасажирів поїздів, однак цей ризик дуже залежить від часу подорожі та розташування місця (у вагоні – ред.)”, – відзначають автори дослідження.

Щоб визначити рівень ризику зараження у потягах, науковці проаналізували дані подорожей 2300 пасажирів, які захворіли на коронавірус, та 72 тисяч, які з ними контактували з середини грудня 2019 року до початку березня 2020-го. Зокрема, дослідники збирали інформацію про час перебування людей поруч та їхнє взаємне розташування.

У результаті було визначено, що найбільший ризик заразитися мають ті, хто сидить на тому ж ряду, що й людина з COVID-19 (1,5%), або на сусідньому сидінні (3,5%), тоді як вже на відстані 3-5 рядів така можливість складає від 0 до 10,3%.

Водночас, ризик заразитися збільшується з часом перебування у потязі з хворим – приблизно на 0,15% за кожну годину поїздки для звичайного пасажира і на 1,3% – для сусіда, пише Суспільне.

Щоб зменшити вірогідність зараження, науковці радять обмежити час руху поїздів, розсаджувати пасажирів трохи далі одне від одного та використовувати засоби особистої гігієни.