“Боже всемогутній, вірус шалено заразний і страшніший навіть за кір”: лікарка про прояви штаму “Омікрон”

Фото з вільних джерел

Медики в усьому світі дуже занепокоєні стрімким поширенням штаму “Оімкрон”. Новий варіант вірусу поводиться дуже непередбачено, викликаючи ускладнення, котрі не поступаються проявам штаму “Дельта”. Лікарі закликають не нехтувати своїм здоров’ям і звертатися до медичних працівників при появі підозр щодо інфікування.

Як інформує “Obozrevatel“, лікарка відділення невідкладної допомоги Род-Айленда (США) та заступниця декана Школи громадської охорони здоров’я Університету Брауна докторка Меган Ренні заявила, що цей вид коронавірусу поширюється набагато швидше, ніж припускали медики раніше. Вона закликала громадськість “зробити розумний вибір” у контексті свят, що насуваються.

Ренні не відкинула, що вони можуть спричинити новий спалах коронавірусу.

"Боже всемогутній", – написала вона. "Пристебніться. Це набагато швидше, ніж очікувала більшість із нас. Цей варіант шалено заразний – більше, ніж кір", – сказала лікарка.

Також вона пояснила, що можна зробити вже зараз, щоб зменшити вірогідність зараження COVID-19.

"Зараз гарний час, щоб замінити маску на обличчі та вибрати нову з високим ступенем фільтрації", – сказала Ранні.

Вона додала, що крім вакцинації, бустерів і масок, варто пам'ятати про вентиляцію в приміщеннях, необхідність проведення швидких тестів перед зборами. Вона закликала проводити очні зустрічі лише з людьми, які вакцинувалися.

"Подумайте про те, щоб звести до мінімуму публічне спілкування – особливо якщо ви людина з ослабленим імунітетом або літня", – сказала вона.

Тим же, хто змушений у свята бути не вдома, вона порадила заздалегідь дізнатися, де можна пройти тести на коронавірус і в якому місці можна буде самоізолюватися у разі підозри на інфекцію.

"Якщо ви дійсно заразилися і якщо ви вакциновані, у вас, найімовірніше, буде тільки "легке" захворювання. Приймайте ібупрофен і зверніться до медиків для контролю ситуації. В ідеалі мати під рукою пульсометр. А якщо ви не вакциновані, тримайтеся міцніше", – сказала Ранні.

Вона попередила невакцинованих людей, що багато відділень невідкладної допомоги в лікарнях уже переповнені.

"Будь ласка, подумайте ще раз і скористайтеся цим шансом пройти вакцинацію зараз", – додала лікарка.