Американські вчені виявили руйнівну дію ультрафіолету на коронавірус

Фото: Pixabay

 Американські вчені виявили руйнівну дію ультрафіолету на коронавірус. Відповідні дослідження проводили співробітники Національної лабораторії інфекційних захворювань (NIEDL) Бостонського університету і компанії Signify, передає сьогодні РИА Новости

Менше ніж за півхвилини вірус SARS-CoV-2 можна прибрати із забрудненої поверхні за допомогою ультрафіолету, кажуть вони.

Відзначається, що в рамках дослідження вчені провели експеримент: вони обробляли забруднений вірусом матеріал різними дозами ультрафіолетового випромінювання. Потім вони оцінили швидкість інактивації вірусу. 

З'ясувалося, що при дозуванні ламп у п'ять міліджоулів на квадратний сантиметр поширення SARS-CoV-2 знизилося на 99% за шість секунд, а при впливі ламп 22 мДж / см² коронавірус майже повністю знищується за 25 секунд. 

До цього вчені з'ясували, що коронавірус передається в радіусі 8 метрів. 

А дослідники із Сінгапуру прийшли до висновку, що імунні клітини людини здатні розпізнавати коронавірус після першого контакту з ними, навіть роки потому. Це більш вагомий фактор імунітету, ніж наявність антитіл.