Білоруси Америки підтримали “своїх” (Фото)

12 серпня 2020 року білоруси Америки провели мітинг на підтримку справедливих виборів в Республіці Білорусь біля Білого дому у Вашингтоні.


Білоруси, які живуть в Америці, важливо висловити свою солідарність та підтримку всім, хто наразі не шкодує сил та здоров ‘ я, бореться з диктаторським режимом. Слава білоруським героям, які тримають біло-червоний прапор свободи. Нашої перемоги залишилось зовсім трохи.

“Лукашенко програв, а він повинен піти!”- написали на плакатах американські білоруси.

  • За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Тихановська оголосила себе переможницею і подала до Центрвиборчкому скаргу з вимогою провести перерахунок голосів.
  • Зранку 11 серпня стало відомо, що Тихановська виїхала до Литви. До того її 7 годин утримували в Білорусі. Країна надала політикині урядове житло й охорону.
  • Вона записала перше відеозвернення з поясненням причин свого від’їзду. У ньому наголосила, що “діти — це найважливіше, що є в нашому житті”, і додала, що постала перед дуже складним вибором. Також Тихановська сказала, що на її рішення щодо припинення політичної боротьби не впливали ні друзі, ні рідні, ані штаб.
  • За кілька годин з’явилося ще одне звернення. У ньому опонентка Лукашенка закликала людей не виходити на акції. На відео видно, що вона зачитувала заздалегідь підготовлену заяву.