Як Ілон Маск історичним стартом SpaceX зруйнував монополію РФ на запуск космічних кораблів (Відео)

Космічний корабель компанії SpaceX Ілона Маска Crew Dragon на старті. Фото- NASA

Вперше в історії планети Земля приватна компанія відправила людей у космос: Ілон Маск має намір вже найближчим часом зробити такі перевезення регулярними і відправляти кораблі з Флориди у космос, як маршрутки.

30 квітня в США сталась історична подія: вперше в історії людства не державна, а приватна компанія Ілона Маска SpaceX забезпечила старт космічного корабля – два американських астронавти на кораблі Crew Dragon, збудованому SpaceX, у співробітництві з NASA стартували з космічного центру імені Кеннеді у штаті Флорида.

Це був перший за останні 9 років старт американських астронавтів з території США: з 2011 року, коли в США закрили програму Space Shuttle, Сполучені штати для польоту в космос були змушені бронювати місця на політ до МКС і назад лише на російських “Союзах”. Росія, користуючись монопольним становищем, за 9 років ціни на такі польоти для США підняла практично втричі і польотом одного американського астронавта окуповувала весь запуск свого “Союзу”.

30 квітня 2020 року успішним запуском свого Crew Dragon Ілон Маск не тільки зруйнував монополію РФ на запуск космічних кораблів, а й довів, що його космічний корабель значно кращий за російський “Союз” і запуск Crew Dragon значно дешевший.

У прагненні освоєння космосу Ілон Маск має намір вже найближчим часом почати відправляти американські кораблі з астронавтами на МКС регулярно і зробити такі перевезення мало не такими ж звичними, як рух пасажирських маршруток.

Як SpaceX Ілона Маска зробило історичний прорив у польотах в космос 30 квітня 2020 року – у сюжеті Факти тижня ICTV.