Бригадний генерал і коммодор: ВР ухвалила закон про звання у ЗСУ за стандартами НАТО

Верховна рада 4 червня підтримала у другому читанні законопроєкт №2247, яким змінюються військові звання вищого офіцерського складу, відповідно до стандартів країн-членів НАТО.

Про це повідомляє сайт українського парламенту.

Відповідно до прийнятого закону, в Україні з’явиться, зокрема, звання бригадний генерал та коммодор. Водночас, більше не буде “генерал-полковників” та “генералів армії України”, натомість залишаться лише “генерали” та “адмірали”.

Законом з метою врегулювання штатно-посадових категорій, питань проходження служби, грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності цим Законом, прирівняно армійські (корабельні) військові звання вищого офіцерського складу в таких співвідношеннях:

генерал-майор (контр-адмірал) – бригадний генерал (коммодор)

генерал-лейтенант (віце-адмірал) – генерал-майор (контр-адмірал)

генерал-полковник (адмірал) – генерал-лейтенант (віце-адмірал)

генерал армії України – генерал (адмірал).

Цей Закон набирає чинності з 1 травня 2020 року, крім підпункту 2 пункту 2 та пункту 6 розділу І, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону.

“Згідно із Законом, військові звання «генерал армії України», «генерал-майор», «контр-адмірал», «генерал-лейтенант», «віце-адмірал», «генерал-полковник», «адмірал», присвоєні до набрання чинності цим Законом, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку”, – повідомляє сайт Верховної ради України.