Зеленський запропонував знизити вартість транзиту газу до ЄС

Фото з вільних джерел

Президент Володимир Зеленський у розмові з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн заявив, що Україна готова знизити вартість транзиту газу.

“Президент України наголосив, що наша держава готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива”, — повідомили у пресцентрі Офісу президента за результатами телефонної розмови Зеленського з фон дер Ляєн.

Окрім того, співрозмовники обговорили ідею щодо створення регіональної платформи зі зміцнення енергетичної безпеки.

"Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У цьому зв’язку Президент України вкотре наголосив, що проєкт "Північний потік – 2" є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи", — зазначили в ОПУ.

  • Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству. Відповідне рішення 16 листопада ухвалила Федеральне агентство мереж.
  • "Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це 15 листопада повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.