Збільшення чи зменшення зарплат освітянам? – у МОН уточнили суми

Для всіх працівників закладів та установ освіти і науки, які працюють за Єдиною тарифною сіткою, з 1 січня наступного року передбачається збільшення посадових окладів.

Про це повідомив т.в.о міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, передає “Українська правда”.

Читайте також: Чи платитимуть штрафи директори навчальних закладів у Тернополі: детальніше (Відео)

“Чутки, які зараз розповсюджуються у ЗМІ щодо скорочення оплати праці освітянам, не відповідають дійсності. За теперішніх умов це неможливо”, – зазначив Шкарлет.

Читайте також: Поліція у Тернополі штрафує директорів шкіл і садків (Відео)

Напередодні у відомстві наголосили, що МОН планує встановити надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 15%, замість теперішніх 30%. А тому від таких рішень постраждають педагоги, які мають право на підвищені ставки зарплат за педагогічні звання чи надбавки за почесні звання.

Читайте також: У дитячому садку Херсонщини виявили кишкову паличку: заклад закрили

Окрім того, освітяни наголосили, що фінансування галузі освіти має бути забезпечено державою на рівні не менше 7% ВВП, проте по факту фінансування щороку зменшується, і в 2020 році відповідає 5,6 – 5,7%.
Також посадовець назвав точні суми, які мають отримувати педагоги з нового року. Для прикладу, з 1 січня 2021 року ставка заробітної плати вчителя вищої категорії становитиме 6461 грн, з 1 липня – 7001 грн.

Розрахункова зарплата вчителів з нового року становитиме 12911 грн, а з липня 2021 року – 13990 грн.

Крім того, додав Шкарлет, була створена робоча група для розроблення проєкту Концепції трансформації оплати праці працівників закладів і установ освіти і науки. Це відбулося за зверненням парламентського освітнього комітету.

Нагадаємо, раніше прем’єр міністр України Денис Шмигаль запевнив, що медикам збільшать доплату на 3 тисячі гривень.