“Запаси вугілля менші, ніж торік”: Кличко розповів чи можливі у Києві віялові відключення

Фото з вільних джерел

Як відомо, станом на 14 грудня 2021 року на складах українських ТЕС було 459 тисяч тонн вугілля – удвічі менше за гарантовані запаси

У програмі “Рандеву” на “5 каналі” міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, чи є імовірність, що в столиці цієї зими будуть проводити віялові відключення. 

Як відомо, станом на 14 грудня 2021 року на складах українських ТЕС було 459 тисяч нонн вугілля – удвічі менше за гарантовані запаси

У програмі "Рандеву" на "5 каналі" міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, чи є імовірність, що в столиці цієї зими будуть проводити віялові відключення. 

"Чому я турбуюся і чому це питання підняв. По-перше, ми знаємо, що запаси газу менші, ніж були в минулому році. І у мене, як у міського голови є запитання до Кабінету міністрів і до "Нафтогазу". Бо у нас НАК "Нафтогаз" є монополістом. По-друге, електрика також генерується і залежить від газу та вугілля. І запасу вугілля нині також недостатньо. І теж вдвічі менше, ніж було. І тому у нас питання, чи будуть віялові відключення чи ні", – говорить Кличко.

"Ми не виключаємо, що якщо протягом довгого часу буде низька температура і той газ і вугілля, яке є в запасі, використають достатньо швидко, і не буде закупівель, то це може призвести (до віялових відключень – ред.). А може, і ні. Все залежить від погодних умов.