Закон про аліменти: що змінилося

Верховна Рада ухвалила закон, який встановлює обов’язок проводити індексацію розміру аліментів

Прийняття проєкту закону №3112 у другому читанні та вцілому підтримав 321 народний депутат.

Згідно з текстом проєкту закону, документ вносить зміни до статті 71 закону “Про виконавче провадження” та передбачає покласти на виконавця обов’язок щорічно проводити індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій формі.

“У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю чи фізичній особі… індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину”, – йдеться у тексті законопроєкту.

Так, індексація проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину. Виконавець має проводити індексацію щороку, починаючи з другого після визначення розміру аліментів.

Автори законопроєкту сподіваються, що він призведе до:

  • покращення матеріального стану осіб, розмір аліментів на утримання яких визначено судом у твердій грошовій сумі;
  • зменшення навантаження на Державний бюджет України у зв’язку зі скороченням кількості отримувачів соціальних виплат та/або зменшення розміру таких виплат;
  • зменшення навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.
  • Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт про індексацію розмірів аліментів.