З’явились нові правила щодо перерахунку субсидій з 1 травня: кому відмінять повністю

Фото ілюстративне

Опалювальний сезон підходить до завершення, а це означає, що скоро – перерахунок субсидії. З 1 травня субсидії в Україні перерахують для всіх громадян, які отримують допомогу на оплату комуналки. Кабмін посилив правила, і відтепер будуть враховувати наявність двох і більше квартир і машин, доходи від депозитів, купівлю валюти і поїздки за кордон.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу “Інтер”.За словами міністра, такі нововведення дають можливість виключити тих одержувачів допомоги, які і самі можуть оплачувати комуналку.

“Наприклад, маємо ситуацію, коли людина оформила субсидію, і через кілька тижнів купує валюту на більш ніж один мільйон гривень”, – зазначив міністр.

Нові правила нарахування субсидій:
– будуть враховувати дохід від депозитів;
– визначати, хто їздив за кордон, купував валюту або банківські метали;
– скасують комісії, які приймали рішення про призначення субсидій.

Музиченко пояснив, що якщо була здійснена покупка на 50 тис. грн і більше, то субсидію призначати не будуть. Також додав, що є обмеження на власників двох квартир і двох машин.

Які потрібні документи, щоб оформити субсидію?

Для отримання субсидії українці повинні надавати наступні документи:
– заява про призначення житлової субсидії (за встановленою формою), декларацію про доходи та витратах осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою),

- договір найму (оренди) житла (за наявності),

- довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про яких відсутня в ДФС та ПФУ)

Заяву та декларацію можна надіслати поштою або в електронному вигляді з використанням інформаційних систем.