Вітренко заявив про дефіцит електроенергії в Україні (Відео)

Виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко стверджує, що в Україні існує дефіцит електроенергії. Водночас він сподівається, що країні вдасться уникнути віялових відключень електрики.

Про це він сказав в інтерв’ю Deutsche Welle.

Вітренко каже, що дефіцит електроенергії на ринку пов’язаний з низьким виробітком енергії на сонячних і вітрових електростанціях через погодні умови.

“У нас не вистачає вугілля на складах, і з понеділка (18 січня — ред.) ми включаємо газомазутові блоки, тому що спостерігається дефіцит електроенергії”, — сказав Вітренко.

За його даними, наразі дефіцит електроенергії в Україні становить тисячі мегават. Нестачу планують покрити за рахунок включення газомазутних блоків.

“Я сподіваюся, що ми пройдемо наступний тиждень без блекауту, (…) не буде віялових відключень електроенергії”, — додав очільник Міненерго.

  • Голова фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив, що Верховна рада може повторно розглянути питання про призначення міністра енергетики. На цю посаду уряд пропонує кандидатуру Юрія Вітренка.
  • 21 грудня 2020 року Кабінет міністрів призначив колишнього виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов’язків міністра енергетики.
  • Раніше, 17 грудня, Верховна рада провалила призначення Вітренка першим віцепрем’єром та міністром енергетики. На підтримку його кандидатури проголосували лише 186 депутатів з необхідних 226 на засіданні.