В Україні запрацював онлайн-проєкт із визначення ціни і надання дозволів на користування надрами

фото із сайту geo.gov.ua

Називається він онлайн-калькулятор. Проєкт запустили в Держслужбі геології і надр України.

Переглянути його і розрахувати вартість дозволу можна на сайті ДНВП Геоінформ.

Онлайн-калькулятор дозволяє самостійно порахувати початкову вартість спецдозволу на користування надрами. Це допоміжний інструмент для визначення економічної доцільності інвестування в об’єкт, адже дає уявлення про початкову ціну продажу лоту на аукціоні, чи розміру збору за надання спецдозволу без аукціону.

Аби визначити орієнтовну початкову вартість лоту, необхідно покроково заповнити інформацію щодо об’єкту: назву ділянки, вид користування надрами, кількість видів товарної продукції, її значення (місцеве або державне), група товарної продукції, вид, найменування, обсяг запасів і ресурсів на ділянці за класами, ціна одиниці виду товарної продукції.

Вся інформація, яку необхідно вказати, як параметри обрахунку, міститься у протоколі ділянки та/або Інвестиційному атласі надрокористувача, інформують на сайті geo.gov.ua.

Ціна одиниці виду товарної продукції щоквартально публікується на сайті Служби. Ціна одиниці товарної продукції на вуглеводні визначається МЕРТ та публікується на сайті відомства.

«Онлайн-калькулятор допомагає визначити орієнтовну початкову вартість спеціального дозволу на користування надрами. Його алгоритм передбачає врахування всіх деталей, що можуть вплинути на ціну ліцензії: кількість видів товарної продукції, доведений чи умовний обсяг запасів і ресурсів, значення корисної копалини тощо, — пояснює голова Держгеонадр Роман Опімах. — Ми очікуємо, що сервіс допоможе надрокористувачам приймати інвестиційні рішення, адже початкову вартість спецдозволу можна використовувати у обчисленні економічної доцільності розробки родовища».