В Україні запрацює накопичувальна система виплат пенсій: на яких умовах?

фото: Міністерство фінансів України

Команда Мінфіну разом із Світовим банком напрацьовує системне рішення щодо того, яким чином у 2030-2040 роках вийти на ситуацію із ефективним накопичувальним елементом, коли його запровадити та що робити з діючими системами. Маємо індексувати пенсії та забезпечити гідні виплати чинним пенсіонерам.

Про це повідомив Міністр фінансів Сергій Марченко у інтерв’ю ІА «УНІАН».

«Поза тим, маємо дефіцит Пенсійного фонду у 195,6 млрд гривень. Дефіцит постійно зростає, оскільки є бажання за рахунок держбюджету збільшувати пенсії. Тож це – комплексне рішення, яке будемо обговорювати з громадськістю та експертами. Маємо запропонувати варіант, за якого знайдемо компенсатори, наприклад, другого рівня. Він можливий, приміром, при інструментах фінансування в облігації державної позики. Поки інших варіантів не розглядаємо», - зазначив Сергій Марченко.

За його словами, треба розуміти, що накопичувальна система – не для діючих пенсіонерів.

«Ми маємо їх захистити і забезпечити їм достойну виплату. Але говорити про те, що діючим пенсіонерам чи тим, хто має вийти на пенсію в найближчі 10 років, може бути цікавий накопичувальний елемент – це самообман. Такий механізм має цікавити найбільш активну нині економічну категорію. Але значна її частина, на жаль, готова не платити ЄСВ, не розуміє, навіщо це потрібно, і взагалі не бачить себе майбутнім пенсіонером», - наголосив Міністр фінансів.