В Україні заміновано 25 тис. квадратних кілометрів сільгоспземель — підрахували, скільки коштуватиме розмінування (Карта)

Загальні витрати на очищення сільгоспплощ від боєприпасів можуть становити 2 млрд євро. Такі підрахунки зробив інженер-консультант з питань очищення площ від вибухонебезпечних предметів д-р Кай Вінкельманн з Німеччини.

Доктор Кай Вінкельманн виступав під час онлайн-заходу «Гуманітарне розмінування та очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів. Приклади з Німеччини, перспективи для України». Це — новина agroportal.

З 2014 року в Україні від воєнних дій постраждало близько 150-180 тис. км2, що становить 25-30% усієї території. І окрім населених пунктів, пошкоджено також землі сільгосппризначення, площа яких за приблизними підрахунками становить 25 тис. км2.

Німецький експерт стверджує, що за дуже приблизними підрахунками можна узагальнити, що з 180 тис. км2 території 25 тис. км2 — землі сільгосппризначення, забруднені боєприпасами. 

 «Російська сторона за день випускає 50-60 тис. артилерійських снарядів. Якщо це помножити на тривалість війни, масштаби забруднення надзвичайно великі. До того ж російські війська проводять неточні масові обстріли, що призводить до хаотичного забруднення як населених пунктів, так і сільськогосподарських територій», — зазначає Кай Вінкельманн. 

Площа очищення сільськогосподарських земель від боєприпасів на день — 2500 м2. Для очищення необхідно 10 млн людино-днів. Витрати на людино-день, включаючи техніку, — 200 євро. 

Тобто загальні витрати на очищення сільгоспплощ від боєприпасів можуть становити 2 млрд євро.