В Україні щороку проводитимуть індексацію аліментів: закон набув чинності

З 25 вересня в Україні набув чинності закон, який встановлює обов’язок проводити індексацію розміру аліментів щороку.

Відповідний документ 24 вересня опублікували у виданні “Голос України”, і він набув чинності наступного дня після оприлюднення.

Згідно з текстом проєкту закону, документ вносить зміни до статті 71 закону “Про виконавче провадження” та передбачає покласти на виконавця обов’язок щорічно проводити індексацію розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій формі.

Так, відповідно до законопроєкту, індексація проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину. Виконавець має проводити індексацію щороку, починаючи з другого після визначення розміру аліментів.

“У разі самостійного направлення стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі — підприємцю або фізичній особі, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачене у виконавчому документі або в договорі між батьками про сплату аліментів на дитину”, — зазначено в документі.

  • 1 вересня Рада в цілому підтримала законопроєкт про індексацію розміру аліментів.
  • Міністерство юстиції оприлюднило інструкцію, яким чином слід діяти, щоб стягнути гроші з одного з батьків, якщо той виїхав за кордон і не сплачує аліменти на дитину.