Уряд прийняв рішення щодо продовження страхових виплат медикам ще на рік

фото: Мінсоцполітики

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що забезпечує виплати медикам цьогоріч, повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Отримають ці виплати медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я та члени їх сімей.

27 січня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку використання фінансової допомоги Фондом соціального страхування України для проведення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2”.

Зазначається, що ухваленим рішенням забезпечено право медичних працівників на одноразову страхову виплату в разі встановлення їм інвалідності та ступеня втрати працездатності внаслідок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, під час виконання професійних обов’язків у розмірі не меншому від 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, та право членів сімей медиків, смерть яких настала через інфікування коронавірусною хворобою, на разову страхову виплату в розмірі, кратному 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

На 2021 рік для проведення зазначених страхових виплат у загальному фонді державного бюджету для Міністерства соціальної політики за бюджетною програмою "Фінансова допомога Фонду соціального страхування України, для страхових виплат медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я та членам їх сімей внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" передбачено 251 млн 970 тис. грн, ідетьтся в пояснювальній записці до постанови.