“Укрпошта” стане банком? Смілянський пояснив чому

фото Олександра Синиці, УНІАН

Генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський вважає, що “Укрпошта” має стати банком. За його словами, листоноші доставляють пенсії майже чотирьом мільйонам пенсіонерів, а 37% українців знаходяться поза межами банківської системи.

“За мене говорить статистика. Банки присутні в 6% населених пунктів України, банкомати – в 30%. Під час карантину, я щотижнево отримував 3000 замовлень на доставку пенсії на адресу, бо наприклад у бабусі картка “Ощадбанку”, вона звикла щонеділі їздити до райцентру знімати готівку, а тепер вона на карантині, сидить дома з карткою, але без грошей”, – сказав Смілянський в ефірі Українського радіо.

19 травня Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про поштовий банк. Якщо депутати підтримають його у другому читанні, то “Укрпошта” зможе надавати населенню повноцінні банківські послуги. Таку ініціативу нардепів не дуже привітали у Національному банку. Таке рішення назвали “необачним”, а в НАЗК пообіцяли, що перевірять даний законопроєкт на корупційні ризики, пише Суспільне.

Також противники такої ініціативи говорять, що компанія буде працювати як банк, але не буде виконувати банківські правила. Смілянський ж наголошує, що “Укрпошта” буде членом Фонду гарантування повернення вкладів і погоджується виконувати всі вимоги Нацбанку, за винятком обладнання кас в селі.

“Обладнати касу на сьогодні, це десь близько 30 тисяч євро, а якщо в селі 300 громадян, то це – просто недоречно вкладати такі суми в каси”, – зазначає він.

Смілянський вважає, що переформатування “Укрпошти” в банк певним чином вирішить і безпекове питання. За його словами, зараз у листоноші є певні засоби самооборони, а коли “Укрпошта” стане банком, то вона буде носити менше грошей.

Також гендиректор “Укрпошти” розповів, що під час карантину підприємство запровадило “щасливі години”.

“Якщо Ви приходите до відділення до 13:00, то комісія за плату складає 50 відсотків, тобто вдвічі дешевше. Проблему черг у відділеннях ми знаємо, але, це – одна з негативних сторін карантину, який тільки погіршив цю ситуацію”, – уточнив він.

Смілянський каже, тариф на доставку пенсій останній раз переглядався у 2004 році, коли мінімальна зарплата була 287 гривень.

“Коли я прийшов до “Укрпошти”, дохід за 2016 рік склав 4.6 мільярди гривень. 2019-й рік ми закінчили – 8.2 мільярди та прибуток за рік склав 408 мільйонів гривень. У 2016 році “Укрпошта” відправила 4600 експрес-посилок, за рік, вчора за день було 58 тисяч”, – резюмував він.