Українцям пообіцяли фіксовану ціну на газ і зниження в платіжках на час карантину (Відео)

Ціну зафіксують на період карантину або до кінця опалювального сезону.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що це рішення означає зниження в платіжках людей на понад 30%.

Кабмін планує ввести державне регулювання ціни на газ. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду, повідомив нардеп “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

Так, ціна на газ для населення встановиться на рівні 6,99 грн за кубометр. При цьому, така ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону.

За словами прем’єра, така вартість нині є найнижчою на українській біржі, а з урахуванням того, що деякі облгази продають газ по 10 гривень за кубічний метр і вище, зменшення ціни складе близько 30%. При цьому він також зазначив, що у разі, якщо не регулювати ціни на блакитне паливо, вже у лютому ціна на газ для побутових споживачів може зрости до 12 гривень за кубічний метр.

"Ситуація з карантином ускладнює можливість українців отримувати додаткові доходи та компенсувати значно зростаючі ціні на біржах на газ. У зв'язку з цим останніми днями уряд, президент України проводив цілий ряд нарад, зустрічей стосовно ситуації з цінами на газ і на комунальні послуги", – зазначив він.

Прем’єр додав, що за результатами наради у президента 13 січня вже ухвалено низку відповідних рішень. Відтак Шмигаль доручив профільним міністерствам та центральним органам виконавчої влади підготувати проєкт урядової постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів на період карантину.

Тарифи на розподіл газу

За словами прем’єра, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, також перевірить обґрунтованість цін на розподіл газу.

"Так само хочемо вийти на системне і збалансоване рішення. Зараз НКРЕКП починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу", – розповів Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що особливо проблемною ситуація є у населених пунктах, де функціонують малі оператори газорозподільчої мережі, які обслуговують невелику кількість споживачів. За його словами, це питання також має бути вирішене найближчим часом. Зокрема, Шмигаль повідомив, що над відповідним законопроєктом працює профільний комітет Верховної Ради.

Ринок газу

При цьому Шмигаль зазначив, що державне регулювання тарифів на газ не означатиме відмову від розвитку ринку газу в Україні.

"Підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював", – заявив він.

За словами прем’єра, від моменту запровадження ринку газу вже понад пів мільйона українців змінили газопостачальника.

  • Раніше Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.