Українським пенсіонерам визначено дату для щорічної індексації пенсій: що це означає

Кабінет Міністрів схвалив постанову “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства”, якою, зокрема, визначив 1 березня датою щорічної індексації пенсій із 2022 року.

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Зазначається, що внесеними змінами пропонується з 2022 року визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня, а також здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах.

З 1 березня запланована індексація пенсій – на 11%. А з квітня – автоматичний перерахунок виплат для пенсіонерів, які ще працюють. Зроблять це з урахуванням розміру зарплати та набутого стажу.

Крім того, передбачається призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі змінами в організації виробництва й за інших умов і призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Більше відсьогодні отримуватимуть і українські пенсіонери. Мінімальна пенсія для тих кому більше 65 років і хто не працює, становитиме 2400 гривень. Це на 300 гривень більше, ніж торік. Підвищення стосується чоловіків, які мають 30 років стажу та жінок з 25–річним досвідом роботи.

З липня, пенсіонерам, віком від 75 до 80 років доплачуватимуть на 400 грн більше. Якщо вони мають стаж 20–25 років, то отримуватимуть щонайменше 2500 гривень.

Натомість, українцям, старшим за 80 років, доплатять ще на 100 грн більше. І їх мінімальна пенсія буде 2600 гривень. Мінімальна пенсія зросте у грудні. Вона збільшиться на 80 гривень і становитиме 1934 гривні.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні зросла пенсія. Мінімальна пенсія для тих, кому більше 65 років і хто не працює, становитиме 2400 гривень. Це на 300 гривень більше, ніж торік.