У Крим воду зможуть завозити тільки цистернами: Резніков назвав умови

фото: Рубрика

Україна може почати поставки питної води в анексований Росією Крим в разі, якщо міжнародні організації заявлять про загрозу гуманітарної катастрофи для українських громадян, які проживають на півострові. Про це в інтерв’ю BBC заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

За його словами, в такому випадку Україна могла б організувати гуманітарні конвої, які б забезпечили населення півострова питною водою.

"Цистерни, бочки, як завгодно. Три КПВВ – Каланчак, Чонгар, Чаплинка є, дороги є, повеземо. Забезпечимо Червоний хрест – під їх прапором, не проблема. Людей напоїмо. Якщо дійсно моніторингова місія, міжнародна гуманітарна місія скаже: "Люди, треба допомагати", – заявив Резніков.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у 2014 році. На той момент близько 85% прісної води поставлялося на півострів з материкової України по Північно-Кримському каналу. Навесні того ж року Україна встановила на початку цього каналу загороджувальну дамбу, припинивши таким чином подачу води на півострів.

З тих пір Крим має серйозні проблеми з прісною водою. У Росії розглядали кілька способів налагодити водопостачання на півострів, однак жоден з них в результаті поки не був реалізований.