Ціна зростатиме: що кажуть у “Нафтогазі України”

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила ціну на газ для населення у вересні на рівні 4,7 грн за куб.м, що на 45,2% вище, ніж місяцем раніше.

При цьому для споживачів тарифу “річний” компанія має намір підвищити ціну в другій половині вересня. Перші два тижні вересня літню ціну можна зафіксувати на рівні 4,73 грн за куб.м з ПДВ (без вартості розподілу). А з 16 по 30 вересня ціна тарифу буде 5,24 грн за куб. м.

У “Нафтогазі” нагадали, що цей тариф передбачає, що клієнт протягом 12 місяців буде платити за газ рівними частинами. “При підключенні цього тарифу не потрібно робити ніяких передоплат і є можливість точно знати, скільки потрібно буде платити за газ на місяць», – пояснила прес-служба. Потрібен договір Згідно з інформацією на сайті, скористатися тарифом “річний «можуть тільки клієнти газопостачальної компанії» Нафтогаз України”, які уклали договір. Ринок газу З 1 серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок природного газу для побутових споживачів.

Очікувалося, що ціни на газ в Україні підуть вгору після відкриття ринку газу для населення з 1 серпня, але завдяки заповненості підземних сховищ газу (ПСГ) це відбудеться не так стрімко, як могло б бути. 7 серпня 2020 року "Нафтогаз" оприлюднив тарифні плани з продажу газу населенню і бізнесу. 17 серпня "Нафтогаз" запропонував споживачам замовити газ на рік вперед за фіксованою ціною.

"Перед переходом на тариф "Річний" для клієнта буде розрахований рекомендований річний об’єм  споживання газу  - або на основі історичних даних за останні 12 місяців, або на основі споживацького профілю (тільки газова плита; газова плита і бойлер; котел та/або газова плита, бойлер)", - йдеться у повідомленні.