Стало відомо скільком громадянам в ОРДЛО виплачує пенсії Україна

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що Україна виплачує пенсії 660 тисячам пенсіонерів, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Про це вона розповіла в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“Я за те, що люди, які заробили свою пенсію в Україні, мають її отримати. А для цього нам треба для них спростити або надати умови і можливості. Тому сьогодні, наприклад, на двох КПВВ у “Щасті” та “Золотому” будуть відкриті такі центри обслуговування, ми вже знаємо, що там будуть обов’язково присутні працівники Пенсійного фонду. Якщо навіть ця людина сьогодні не входить в число цих 660 тисяч пенсіонерів, яким ми нараховуємо пенсії, значить вона зможе прийти і оформити”, – сказала вона.

Лазебна відзначила, що після того, як українець, що мешкає на окупованих територіях, досягає віку 60 років, йому слід приїхати на підконтрольну українському уряду територію. Вона відзначила, що головне завдання – щоб пункти пропуску залишалися відкритими.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні зросла пенсія. Мінімальна пенсія для тих кому більше 65 років і хто не працює, становитиме 2400 гривень. Це на 300 гривень більше, ніж торік.