Стало відомо, коли українські лікарі отримають підвищені зарплати

Медики зможуть отримувати доплати до зарплатні вже на початку жовтня. Для цього, головні лікарі мають подати відповідні заявки до Національної служби здоров’я.

Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.

“Починаючи з вересня було ухвалено рішення про підвищення заробітних плат нашим медичним працівникам через застосування доплат. Вони застосовують до всіх без винятку лікарів, медичних працівників, молодших медичних сестер. За результатами вересня, у перших числах жовтня, вони повинні отримати цю доплату”, – заявив під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він зазначив, що нині Національна служба здоров’я підписує договори з 1600 лікарнями, з третиною закладів угоди вже укладено. Міністр охорони здоров’я зазначив, що на це підвищення додатково виділено 6 мільярдів гривень до кінця року.

Як пояснив очільник МОЗ, у зв’язку з тим, що лікарям нараховується зарплатня за договором з Національною службою здоров’я, головні лікарі повинні подати заявку та штатний розпис медичного закладу до НСЗУ. Міністр відзначив, що заявка складається протягом 15 хвилин, а доплати здійснюватимуть на її основі.

За словами Степанова, НСЗУ почала приймати ці заявки з 11 вересня. Станом на 23 вересня їх подали 784 медзаклади з 1600. Наразі НСЗУ готує список лікарень, які не подали заявки. Його буде опубліковано на сайті НСЗУ 23 вересня.

  • Міністерство охорони здоров’я планує збільшити базовий тариф оплати однієї декларації між сімейним лікарем та пацієнтом із 600 до 710 гривень.
  • Станом на 23 вересня в Україні підтвердили 3497 нових випадків COVID-19. За минулу добу одужало 1769 пацієнтів і 63 померло від ускладнень.