Стало відомо чи зможе Україна виплачувати виплату пенсій в умовах локдауну

Як зазначила в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко пенсійний фонд України у разі введення локдауну в країні готовий забезпечувати виплату пенсій у встановлені терміни.

“Порядок виплати пенсій в Україні визначений законом. І таких способів два: з доставкою додому через “Укрпошту” і через рахунки в банках. Ми вже проживаємо в умовах карантинних обмежень понад рік, і виплати здійснюються в установлені терміни та доставляються всім пенсіонерам, які мають право на них. Будь-яких надзвичайних подій, які завадять нам фінансувати виплати пенсій, ми не бачимо”, – сказала вона.

На запитання про дефіцит Пенсійного фонду і його вплив на виплату пенсій, Ковпашко відповіла:

"Коли ми говоримо про дефіцит Пенсійного фонду, потрібно розуміти, що це. Це визначено в законі - менше надходження солідарної системи за рахунок єдиного соцвнеску, ніж ті суми, які направляються на виплату з солідарної системи за рахунок єдиного соцвнеску. Суми коштів, залучені з Єдиного казначейського рахунку у вигляді позики на поворотній основі, ніяк не впливають на забезпечення фінансування. Всі витрати на виплату пенсій направляються в межах фінансових призначень, визначених бюджетом Пенсійного фонду на 2021 рік".