Пояснено, яким чином в Україні відбуватиметься перерахунок пенсій

Фото з вільних джерел

В Україні в рамках індексації пенсій буде збільшено пенсійні виплати для понад 10 млн осіб.

Про це в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” повідомила народна депутатка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

“Всі пенсії виплачуватимуться. Були проіндексовані пенсії уже 1 березня. Наступна індексація для пенсіонерів (це ті, що виходили на пенсію в 2018-2020 роках і отримують мінімалку) буде з 1 липня. Відповідно, поточного року збільшення пенсій буде для 10,5 млн громадян. Це загалом під час двох індексацій. Всі вони, однозначно, будуть виплачуватись”, – запевнила “слуга народу”.

Кравчук зазначила, що проблема дефіциту Пенсійного фонду – "не цього року, не минулого, не позаминулого…"

"У нас працівників меншає, а населення старішає в Європі – в усіх країнах. Тому, звичайно, солідарна система у ХХІ столітті за таких умов точно буде дотуватися з держбюджету", - пояснила вона.

Депутатка додала, що Рада пропонує зокрема і ті рішення, які будуть наповнювати держбюджет цього року:

"Зареєстровано законопроєкт від Кабміну… там можуть бути дискусії стосовно певних норм, але те, що стосується оподаткування великого бізнесу, однозначно, має залишатись – і це плюс 60 млрд щороку в казну. Працює ДФС, працює податкова, ми бачимо, що збільшується надходження по ПДВ. Тобто це просто з тіні виходить бізнес".

Нагадаємо, пенсіонерам, які працюють, цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили у квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.