Пенсіонерів обіцяють по-новому ощасливити з 1 січня 2019 року

11Міністерство соціальної політики зараз розглядає чотири варіанти зміни механізму нарахування пенсій і цілком реально, що з Новоріччя українці зі значним трудовим стажем, але низькою колись зарплатою, отримають вищі пенсії. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив народний депутат, представник уряду у Верховній Раді Вадим Денисенко.

Мінсоцполітики планує змінити механізм нарахування пенсій. Як повідомляє прес-служба відомства, буде збільшена роль стажу роботи у порівнянні із зарплатою. Передусім це стосується тих пенсіонерів, котрі мають чималий стаж роботи, однак отримали невисокі надбавки у жовтні минулого року. Таким чином міністерство хоче нейтралізувати дисбаланс. Крім того, у відомстві готують законодавчі зміни, за якими стаж донараховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку буде встановлюватися за бажанням пенсіонера

«Уже є напрацювання, – це чотири різних варіанти. Міністерство зараз переходить до обговорення цих варіантів. Якщо все буде нормально, то ще цього року ми маємо прийняти відповідні зміни до пенсійного законодавства і цілком реально, що максимум з 1 січня 2019 року запрацюють ці поправки і зміни в пенсійному забезпеченні для людей, які мали великий трудовий стаж, але низькі зарплати», – сказав пан Денисенко.

За його словами, відомство планує обговорити варіанти із Міжнародним валютним фондом.