“Немає такої ціни на газ, як 17 гривень за кубометр”, – ексміністр про труднощі опалювального сезону

За словами глави уряду Дениса Шмигаля, в Україні є необхідний запас газу для підтримки опалювального сезону. Заяву прем’єр-міністра прокоментував у токшоу “Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” ексглава Мінсоцполітики Павло Розенко.

За словами ексміністра, “перед тим як обіцяти не відключати тепло, треба хоча б його включити”. Розенко повідомив, що сьогодні підприємства не зможуть через “ProZorro” знайти пропозиції на купівлю газу по 17 гривень за кубометр.

"Я вам скажу, що на сьогодні в НАК "Нафтогаз" накопичилося близько 3000 проєктів контрактів з підприємств, які надають послуги, зокрема дитячим садкам, зокрема бюджетним установам. Станом на вчора було підписано 220 контрактів з 3000 тисяч. Сьогодні включають опалення на свій страх і ризик, під невідомо які ціни на газ, тому що на сьогодні бюджетним установам укласти контракт на те, що ми чуємо від влади, на 17 грн (за 1 кубометр газу - ред.), нереально. Тому що є система "ProZorro", а там просто немає пропозицій по 17 грн, і "Нафтогаз" не дає по 17 грн, а дає 35-40 грн. Ось сьогодні ціна на газ для бюджетних установ, для лікарень, дитячих садків тощо. Я думаю, що Шмигаль (краще - ред.) розповів би, скільки сьогодні дитячих садків, лікарень і об'єктів соціальної сфери, в принципі без тепла сидять, - зазначив ексміністр.