Названо мінімальну пенсію в Україні, встановлену із 1 жовтня 2021 року

Фото ілюстративне

Сума пенсійних виплат у майбутньому залежатиме від кількості трудового стажу.

Про це повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Для того, щоб людина отримала мінімальні виплати – їй потрібно пропрацювати 5 років. Сума виплат  для таких осіб встановлюватиметься на рівні прожиткового мінімуму. Максимальні ж виплати отримають люди з повним стажем.

“Наша мета – посилити мінімальні рівні соціального захисту в літньому віці. Для цього держава повинна гарантувати людям з повним страховим стажем коефіцієнт заміщення пенсією заробітку не нижче 40%, людям зі стажем 15 років – страхову пенсію, можливо, з більш низьким заміщенням, але за загальною формулою, людям зі стажем від 5 років – допомога від держави для забезпечення принаймні прожиткового мінімуму”, – сказала Лазебна.

У міністерстві й повідомили на які підвищення варто очікувати пенсіонерам у 2021 році:
З 1 липня в Україні підвищився мінімальний прожитковий мінімум, а разом з ним – мінімальна пенсія за віком, доплати за стаж понад норму. Також з 1 липня надбавку в 100 гривень отримають ті пенсіонери, яким у 2021 році ще не робили перерахунок і індексацію виплат.
З 1 жовтня 2021 року українські пенсіонери, які досягли 75-80 років почнуть отримувати спеціальні доплати в розмірі 400 гривень. Мінімальні пенсійні виплати будуть встановлені в розмірі 2500 гривень.