Названо дату запуску “Північного потоку-2”

Фото з вільних джерел

Федеральне мережеве агентство Німеччини прогнозує, що через затримку процесу сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як незалежного оператора російського трубопроводу “Північний потік-2” всі необхідні процедури для запуску газогону завершаться не раніше липня 2022 року. Про це повідомляє Reuters.

Відповідно до вимог німецького законодавства, компанія-оператор “Північного потоку-2” має бути зареєстрована в Німеччині, тоді як Nord Stream 2 AG – швейцарська компанія. Вона вирішила створити дочірню німецьку компанію, яка стане власником і оператором “Північного потоку-2”.

До завершення необхідних юридичних процедур Федеральне мережеве агентство призупинило процес сертифікації. Скільки саме триватиме затримка, відомство прогнозувати не може. Але його президент Йоген Гоманн заявляє, що в першій половині 2022 року рішень щодо "Північного потоку-2" ухвалено не буде.

8 вересня Федеральне мережеве агентство Німеччини почало процедуру сертифікації "Північного потоку-2". Вона може тривати максимум чотири місяці, тож мала б завершитися до 8 січня. Але 16 листопада відомство призупинилопроцес сертифікації Nord Stream2 AG. Його відновлять після утворення дочірньої компанії-оператора в Німеччині.

Далі свій висновок про відповідність "Північного потоку-2" вимогам європейського законодавства має надати Європейська комісія. У неї є на це два місяці, і ще два місяці вона може попросити додатково. Зазначимо, що Росія раніше заявляла, що очікує на запуск газогону навесні 2022 року.