На Тернопільщині аграрії засіяли майже 70 відсотків запланованих площ

На Тернопільщині на сьогодні аграрії засіяли 382,2 тис. га. із запланованої посівної площі у 561,7 тис. га., а це 68% відведених під посіви площ полів.

Зважаючи на те, що значна частина східних територій України, які традиційно були задіяні під посів сільськогосподарських культур, тепер потрапили у вир воєнних подій, аграрії Тернопільщини готуються забезпечувати продовольством й області, де не вдалося провести посівну кампанію.

Про це розповідають спеціалісти департаменту агропромислового розвитку Тернопільської області. За їх словами, із запланованої посівної площі у 561,7 тис. га., уже на сьогодні засіяно 382,2 тис. га., а це 68%. Наразі аграрії завершують сіяти цукрові буряки.

Також активно сіють олійні культури: соняшника засіяно вже 98 відсотків, сої — 37 відсотків площ. Окрім цього, нарощують темпи роботи щодо посіву насіння кукурудзи на зерно — вже є понад 46 відсотків площ, висаджена картопля на 86 відсотках.

Директор департаменту агропромислового розвитку області Володимир Стахів зазначав, що для сільгоспвиробників важливе питання — забезпечення продовольчої безпеки країни й аграрії області роблять усе можливе, щоб зробити свій внесок у цю справу. А закладка майбутнього врожаю зроблена ще в минулому році.