МВФ поставив Україну на паузу. Експерт назвав ймовірні причини

фото: pravda.com.ua

Представники місії МВФ у серпні мали прибути до Києва для продовження переговорів щодо продовження програми Stand by, але, з різних причин, вони зробили паузу.

Що і чому непокоїть українських партнерів у місії проаналізував в ефірі Українського радіо співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Владислав Зимовець.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що МВФ турбують ситуація із COVID-фондом і проблемою з ПриватБанком та Суркісами та законопроєкти, які впливають на дохідно-видаткову частину.

“Є сподівання, що до кінця осені Україна буде знаходитись в параметрах фінансової стабільності, які заклав нам МВФ. Інше питання, це те, що крім кількісних показників є якісні індикатори чи вимоги. Це стосується функціонування незалежних антикорупційних органів, і в цьому є відповідні проблеми. Бо я думаю, що оці відтермінування місії стали можливими через те, що є невпевненість з перспективами і кадрами, і іншими питаннями”, – зазначив Зимовець.

За словами експерта, у питанні ПриватБанку, фонд непокоять останні рішення суду, за якими суд спробував стягнути з банку 350 мільйонів доларів на користь родини Суркісів, попри те, що Верховний суд призупинив дію рішення до завершення касаційного розгляду.

“Ситуація з ПриватБанком дійсно складна, бо сама процедура націоналізації банку була підтримана свого часу Міжнародним Валютним Фондом. І тепер, коли є рішення суддів, коли певні рішення ставлять державу в позицію боржника. І виходить, що рішення які приймались, були не зовсім в правовій площині”, – пояснив Зимовець.

На думку експерта, те, що Україна відразу закладає транш МВФ в бюджет, як це було зі кошторисом 2020-го року, і з бюджетом-2021, є досить чутливим показником, інформує Суспільне.

“Невизначеність щодо отримання оцих траншів ставить під загрозу виконання бюджету і тоді, в України є два варіанти: або запозичувати кошти на внутрішньому ринку, або на зовнішніх ринках. На зовнішніх ринках ситуація така, що Україна може запозичувати гроші під досить високі відсотки, які перекладають відповідальність за виправлення сьогоднішніх проблем на майбутні покоління. Тому думаю, що дуже важливо виконати всі умови МВФ та рухатись в рамках продовження цих траншів”, – пояснив економіст.