Киянам повертають гроші за неякісну “комуналку” – названо послуги, за які роблять перерахунок

Зокрема, у сфері послуг з надання централізованого опалення та гарячого водопостачання на загальну суму 1 млн 374 тис. грн

У 2021 році виконавці послуг ЖКГ перерахували киянам за неякісно надані послуги 47,3 млн. грн. Про це повідомляється на сайті КМДА з посиланням на дані житлово-комунальної інспекції міста. Зокрема, перерахунок був виконаний компаніями, що здійснюють обслуговування будинків та прибудинкових територій в частині прибирання місць загального використання та прибирання дворів, а також технічного обслуговування ліфтів.

У КМДА повідомляють, що всього було проведено понад 2 тисячі планових контрольних заходів та 618 позапланових за зверненнями громадян.

Щодо неналежним чином наданих послуг з надання централізованого опалення та гарячого водопостачання та за результатами контрольних заходів виконавцями послуг проведено перерахунки на загальну суму 1 млн 374 тис. грн.

У КМДА пояснюють: "Однак у питанні перерахунку за послугу опалення необхідно враховувати всі технічні фактори, зокрема, стан житла і відсутність втручання в будинкову систему теплопостачання з боку мешканців. Оскільки часто комунальні та інші служби фіксують випадки збільшення опалювальної площі квартири, виносу систем опалення на балкони й тощо. Це розбалансує систему будинку і призводить до того, що в одних приміщеннях тепла недостатньо, а в інших – з надлишком".

За даними Єдиного реєстру боржників, в Україні кількість боржників з оплати комунальних послуг у 2020 році зросла на 50%, при цьому найбільше в судовому порядку з українців стягують заборгованість перед теплопостачальниками.

Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець листопада 2021 року зросла на 10% у порівнянні з жовтнем, до 72,7 млрд грн.