Із 1 травня в Україні нові правила призначення житлових субсидій

Із 1 травня в Україні набувають чинності нові правила призначення житлових субсидій. Кабмін ухвалив відповідну постанову 14 квітня.

Зокрема, отримувачі субсидії впродовж п’яти місяців мають подати нову заявку на субсидію і декларацію про доходи. Зробити це можна онлайн, або надіслати в паперовому вигляді поштою на адресу свого підрозділу соцзахисту. Окрім того, з травня субсидії виплачуватимуть тільки готівкою.

При цьому отримувачу субсидії можуть відмовити в наданні допомоги, якщо отримувач, члени сім'ї, або будь-хто із зареєстрованих у помешканні впродовж року перед зверненням придбав майно вартістю понад 50 тисяч гривень, на час призначення субсидії має на банківському рахунку понад 100 тисяч гривень, або купив іноземної валюти більш як на 50 тисяч гривень

Раніше в Україні вже діяла низка обмежень для охочих отримувати субсидії, які зберігатимуться й надалі. Зокрема, площа житла отримувача має бути не більшою за 130 квадратних метрів, а площа будинку не повинна перевищувати 230 квадратних метрів.

Також на субсидію не можуть розраховувати у разі наявності боргів за комунальні послугу або аліменти терміном більш як за три місяці.