Експерти прогнозують “несолодкі” ціни на цукор нового сезону

фото: Волинь-нова

Сезон цукроваріння в Україні набирає обертів. Працюють вже 28 підприємств із 33. Станом на 21 жовтня виготовлено 280,3 тисяч тонн продукції. Перероблено 2,14 мільйона тонн цукрових буряків, інформує Укрінформ.

За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК України, зібрано врожай майже на 30% засіяних площ. Середня врожайність – 419,5 центнерів з гектара (проти 446 центнерів на круг торік). Плюс на 5% скоротилися площі під цією культурою. Таким чином, виробництво цукру в 2020/2021 маркетинговому році прогнозують на рівні 1,2 млн тонн, що на 15% менше, ніж у 2019-му. 

Такі очікування вже позначилися на вартості готової продукції. Середня ціна виробників – приблизно 15 гривень за кілограм. Це на 21% більше, ніж торік, і на 20% дорожче, аніж у вересні.

Але в галузевій асоціації заспокоюють: жодних причин для подальшого подорожчання немає.

“У цілому, незважаючи на зменшення обсягів виробництва, потреби внутрішнього ринку будуть забезпечені. З урахуванням перехідних залишків ресурси цукру у 2020/21 маркетинговому році повністю задовольнять потреби. Тож значного зростання цін не передбачається”, – каже аналітик сировинних ринків та сільського господарства Національної асоціації “Укрцукор” Назар Михайловин.