Експерти переконані:більшість українців отримує 50 відсотків зарплати в “конвертах”

фото з мережі Інтернет
фото з мережі Інтернет

Чимало “нелегалів” в Україні отримує непогані заробітки. До таких висновків прийшли експерти, провівши   дослідження «Незадекларована праця в Україні», щоб дізнатися, скільки українців працюють неофіційно, і яку зарплату вони отримують.

Про такі результати дослідження “Незадекларована праця в Україні” (Ukrainian Undeclared Work Survey (UUDWS)  розповіла автор дослідження, викладач і дослідник економіки Національного університету “Києво-Могилянська академія” Оксана Неживенко.

-Ми запитали, скільки наші респонденти заробили від незадекларованих доходів за певний період, а потім порівняли розподіл таких доходів в Україні і Європі. Це порівняння показало нам вищу нерівність у незадекларованих доходах українців порівняно з Європою. Зокрема, наприклад, нас вразила вища кількість найбагатших в Україні, порівняно з Європою,- зазначила Оксана Неживенко. - За даними дослідження, 30% опитаних отримують менше 100 євро у місяць. Суттєво менша кількість отримує від 100 до 300, від 300 до 500 і від 500 до 1000 євро. При цьому значна кількість, порівняно з іншими групами, отримує більше 1000 євро. Це – нерівність доходів, про яку ми згадували раніше: багато бідних, дуже мало – середніх, і значно більше за середніх – багатих.

Разом з тим, переважна більшість українців, які отримують "конвертну" зарплату, хотіли б, щоб зарплата виплачувалась офіційно. 57% опитаних не задоволені своїм неформальним статусом.

Близько 30 відсотків українців, які отримують зарплату в «конвертах», заявили, що вона становить менше ста євро в місяць. Набагато менше тих, чия зарплата становить від 100 до 300 євро, однак ще менше тих, хто може похвалитися зарплатою в 500 євро і більше. За словами тих, хто отримує «сіру» зарплату, вони б хотіли офіційного працевлаштування.