До передання в концесію готують шість українських вокзалів, – Криклій

фото: Vgorode – Vgorode.ua

В Україні до концесії готують шість залізничних вокзалів, включно з київським. Йдеться також про вокзали Вінниці, Миколаєва, Дніпра, Харкова та Чопа.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє “РБК-Україна”.

Передання вокзалів у концесію може зробити об’єкти незбитковими. 

“Це буде, імовірніше, як нам рекомендує наш партнер Світовий банк, IFC, у форматі 1+1: тобто один великий вокзал і один менший вокзал. Тоді ми можемо знаходити стратегічного концесіонера, який зацікавлений у великому вокзалі. Маленький йому буде в донавантаження”, – сказав Владислав Криклій. 

Вже цього року планують розпочати концесійні конкурси. Як повідомляється, передати в концесію планують вокзали в Києві та Вінниці, а потім в Миколаєві, Дніпрі, Харкові та Чопі. 

“Щодо цих об’єктів ще вивчаємо, як краще їх можна скомплектувати в цьому форматі 1+1. Можливо, Чоп буде йти в парі зі Львовом, тому що це логічніше, враховуючи локацію”, – сказав Владислав Криклій.

Міністр також зазначив, що поки українські аеропорти не планують передавати в концесію, оскільки українська авіація ще не відновилася. 

Варто зазначити, що концесія – це вид договору, згідно з яким створення або реконструкція об’єктів відбувається коштом інвестора. Внаслідок цього інвестор отримує можливість експлуатувати об’єкт на оплатній основі, збираючи дохід на свою користь.