“Все треба робити вчасно”: лікар пояснив чому вакцинація в Україні провалена

Фото ілюстративне

Як зазначив епідеміолог Андрій Александрін в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” система охорони здоров’я в Україні не готова до нової хвилі коронавірусу, і раніше не була готова.

Як зауважив лікар Україна посідає друге місце знизу за охопленням вакцинопрофілактикою. При цьому за словами Андрія Александріна її цікаво порівняти з Болгарією, де оголошений провал вакцинопрофілактики, але при цьому там охоплення населення вже понад 10%.

"Наявність вакцини, можливість вакцинопрофілактики населення показали неадекватність дій нашого уряду, все потрібно робити вчасно, а не так, як у нас. У Європі почався спалах "Дельти", і ми бачимо знову, як підходять до нових "рекордів. Мені подобається порівнювати дві країни — Велику Британію та Росію, коли в Росії ми щодня бачимо нові "рекорди", і при цьому "рекорди" з госпіталізації тяжких форм, по смертності, то у Великій Британії при нових "рекордах" захворюваності відзначаються поодинокі випадки госпіталізації та смертності, тому що держава не займалася популізмом, вони охопили вакцинопрофілактикою всі групи ризику. Я вважаю, що це адекватність уряду, державних систем, коли беруть на себе відповідальність, і за короткий проміжок часу вакцинують населення, і на сьогодні не потрібно нікому доводити, що вакцинація спрацьовує.