То яка ж насправді кількість жертв голодомору 1930-их в Україні

Є українська народна казочка про заяче сало і місток, який, що ближче до нього під’їжджали, ставав усе меншим і врешті розтопився, як і заяче сало… Отак і з кількістю жертв голодоморів: що далі від тих років, то кількість померлих теж маліє. Хай би так і було насправді, хай би й зовсім не було жертв, але вони були. І є різні дані про їх кількість. Страшні дані!

Ще тоді італійський консул у Харкові Сержіо Ґраденіґо називав ймовірну кількість жертв голодомору — 10–15 млн українців!

Приховане Сталіним справжнє число жертв теж підтверджує факт геноциду. Протягом 10 років: з 1929 по 1939-ий населення України не лише не зросло, а й зменшилося на 13 млн! Знаючи причину цього, рябий Люцифер (себто Сталін) зажадав повторного перепису, сподіваючись, що статистичне управління само здогадається, чого він хоче. Результат виявився таким же: не вистачає 13 млн людей. Тоді Сталін просто дописав їх. Ціла чортова дюжина. Сталінська дюжина!

Хай це число не видасться перебільшеним, позаяк на даний час воно найреальніше, хоч може і зростати завдяки нашим детальнішим дослідженням. Вдалося ж мені створити точніший список жертв голодомору 1930-их у моєму селі: 81 особа. А от тодішня (2008 р.) районна влада у звітах подала 64 людини. І так пішло, моїх досліджень не взяли до уваги. Думаю, так – по багатьох селах…

Однак точного числа жертв совєтських голодоморів, у т. ч. 1930-их, уже, вважаю, не буде, позаяк нині свідчення дають переважно діти війни, котрі пам’ятають про нього з розповідей батьків. У кращому ж разі свідчать діти голодомору, котрим на початку 1930-их було 4–8 років, тож відновити точну кількість померлих і всі їхні імена просто неможливо.

Дехто вже й до трьох мільйонів дописався! Втрати українців у частині ненароджених, які, за даними слідства СБУ, становлять 6 млн 122 тис. осіб, суд не встановлював. Отакої! Та лише на Поділлі, за даними дослідника Шульги, померло голодною смертю 1 млн 300 тис. українців!

А може, просто не можна писати, що українців постраждало більше в голодомор, аніж евреїв у холокост? То вірмен ще більше загинуло від турецької різанини 1915 року, а світ і досі крізь зуби, й лише иноді, нехотя це визнає, а тюркський взагалі заперечує це…

Ніхто не знає і не дізнається точної кількости знищених комуністичним голодомором українців. Он СРСР до кінця своїх днів так і не зміг порахувати загиблих військовослужбовців у війні, яку він називав «священнай, атєчєствєннай». А що вже казати про тотально замовчуваний голодомор українців?!.

Найбільше ж вражає те, що голод 1930-их років (і не лише він!) був спланованим, та ще й помстою, стверджують і дослідники та історики. Напр., В. Ушкуйник: «Цей розгром України був запізнілою на тисячоліття помстою хозар їх споконвічним ворогам, князь яких, Святослав, так жорстоко розгромив їх країну» (965 р.)…

Ці дослідження та ще багато чого иншого, рідкісного, – у моїх збірках: «Барва смерті – 33-ій», «Вустами правди і болю», «І слово боролось».

Думаймо, міркуймо! І — таки досліджуймо, скільки б років не проминуло.

Любов Сердунич, дослідниця, просвітянка.